پلیس راه انگلیس, دوربین راهنمایی رانندگی, پلیس نامحسوس, راننده کامیون

استفاده پلیس انگلیس از کامیون‌های نامحسوس برای برخورد با رانندگان کامیون متخلف

به ترجمه تسنیم:

پلیس بزرگراه انگلیس برای برخورد با متخلفان و کنترل تخلفات رانندگان از کامیون‌های نامحسوس استفاده خواهد کرد. بر اساس گزارش تلگراف، قرار است پلیس با به‌کاربردن این کامیون‌های بدون نشان از حرکات خطرناک و تخلفات رانندگان تصویر‌برداری کند. افسران پلیس با استفاده از فضای بالای کابین کامیون‌هااجازه می‌دهد تا بتوانند به راحتی به کابین سایر رانندگان دسترسی داشته باشند و فعالیت غیرقانونی آنها را به صورت مستند درآوردند. بیش از 4 هزار راننده در طول دو سال گذشته از جمله چند راننده کامیون با این شیوه توسط پلیس بزرگراه گرفتار شده‌اند.

 

کامیون بزرگراه پلیس نامحسوس کامیون نامحسوس راهنمایی رانندگی

پلیس، تصاویر مختلفی را از تخلفات متعدد رانندگان منتشر کرده است که در برخی از آنها رانندگان در حال صرف غذا پشت فرمان دیده می شوند و برخی دیگر هنگام رانندگی پای خود را روی داشبورد قرار داده‌اند. در موردی دیگر یک راننده در حالی که سعی می‌کرد حین رانندگی خمیردندان روی مسواکش بمالد توسط پلیس متوقف شد. از آغاز سال 2015، بیست و هشت نیروی پلیس با این شیوه 4 هزار و 176 راننده متخلف را در ارتباط با 5 هزار و 39 جرم بازداشت کردند.

تقریبا دو سوم از این رانندگان متخلف از تلفن همراه استفاده می‌کردند و دیگر جرایم شامل عدم کاربرد کمربند ایمنی، سرعت غیر مجاز، رانندگی در حین مستی بودند البته به اینها مواردی که در بالا ذکر شد را هم باید اضافه کنیم. «ریچارد لئونارد»  رییس پلیس ایمنی بزرگراه انگلیس در این رابطه گفت:

“با دیدن فیلم راننده‌ای با پای خود را بر روی داشبورد گذاشته بود خیلی ترسیدم! هنوز این پرسش برایم مطرح است که او چگونه در صورت بروز اتفاق ناگهانی می‌خواهد کامیون خود را کنترل کند.”

در زیر یک نمونه موردی از این کامیون‌ها را مشاهده می‌کنید

کامیون راهنمایی رانندگی پلیس بزرگراه

بیشترین خلاف هایی که توانسته اند با این روش کشف کنند شامل موارد زیر است:

  1. استفاده از تلفن همراه – 2,508
  2.  نبستن کمر بند ایمنی– 901
  3.  عدم جاگیری مناسب پشت فرمان– 253
  4. سرعت نامناسب – 249

دیدگاه شما چیست؟